Kodu > Näitus > Sisu
Mikrolülituse topoloogia IC arengu
May 11, 2017

Nüüd olid olemas põhilised IC oli lugu järgmine etapp arengus mikrolülituse topoloogia.

Tuli arendada on saadaval mõned niši rakendusi ühe kõrge hind Laboratoorne eksperiment kus oli saadaval soodsa hinnaga ja kõik elektroonika areenil.

Praeguse oleku laialt levinud mikrolülituse arengu võttis aastaid ja palju arengut.

Aga maksab tasapisi langes ja kasutamine pidevalt kasvanud, kuna IC tehnoloogia töötati rohkem tooteid.

 

Varajase arengu

Ei olnud lihtne alguses edu IC arengus. Kõrge hind tegi kirjeldus raskustest, mis olid kerkinud. Saak oli suur probleem. Ainult piiratud hulgal täpsus oli tol ajal protsessid ja see tähendas, et ainult väike osa kiibid töötas. Seda keerulisemaks kiip, seda väiksem võimalus seda tööd. Isegi hüveteguri mõnikümmend komponentide andis saagise kohta vaid 10%.

Enamik IC areng 1960 oli pühendatud saagise suurendamine. Tõdeti, et selles valdkonnas edu võti näha võime toota ICs majanduslikult. Seda võib saavutada üksnes siis, kui töö ahelad vahvel osakaal oluliselt suurendada.

Arendada ja areng toimus USA tõttu raha, mis oli kättesaadav kosmoseuuringute.

Sellest hoolimata teistes riikides tehtud mitmeid olulisi edusamme. Euroopa oli hästi välja. Suurbritannias palju ettevalmistustöö oli ära teinud Plessey Royal Radar loomiseks. Teiste ettevõtete, sealhulgas Ferranti, Standard telefon ning kaablite (S.T.C.) ning Mullard (nüüd osa Philips, mis omakorda on muutunud NXP) kõik liitunud IC klubi. Muud riigid Euroopas nägin sarnast huvi need uued seadmed.

Jaapan, mis on kiiresti muutumas maailma majandust väga suur jõud nägin pooljuhtide tehnoloogia olulisuse kohta. Enamikus valdkondades uurimistöö esimene tootmise transistorid IC tehnoloogia, ise nad olid ainult umbes kaks aastat taga USA. Esimene Jaapani ettevõtteid looma ICs oli Nippon Electric Company, NEC, mis tõi oma esimese tooteid turule aastal 1965.

Realiseerimine suurel hulgal uuringuid, mis oleks vaja saavutada juhtpositsioon maailmas, viis suurimaid Jaapani IC tootjad teinud koostööd ühiste teadusuuringute ettevõtmises valitsuse 1975. Selle kava tohutu dividende, pannes mõne neist äriühingutest õigus ülaosas IC müügi lauad.

 

Uutele infoühiskonna tehnoloogiatele, mis on välja töötatud

Kõik IC tehnoloogia töö oli tehtud bipolaarne tehnoloogia abil. Peagi leiti, et paremaid oli suurim tegur arengu suurust ja keerukust ICs. IC Toidupakk väga väikest piirkonda komponentide arvu soojuse probleemid olid paljud suurusjärku halvemaks kui ringkonnakohtu oli ehitatud kasutada eraldi komponente.

Esialgu töö keskendus leida tõhusamaid viise, kuidas eemaldamine soojust, kuid see andis ainult piiratud edu. Peagi sai selge, et rohkem revolutsiooniline lähenemine oli vaja kui integratsiooni tase tõusma.

Viis edasi arendamiseks mikrolülituse vastus tuli uue transistori tehnoloogia näol. Esmalt valmistatud 1963 välja transistori oli suured eelised, et värava tarbitud peaaegu ei ole voolu. Kanal oli ka suhteliselt madal "sees" vastupanu ja kõrge "off" vastupanu. See tegi ta ideaalne digitaalse rakenduste kus palju suurusjärgu võrra võiks vähendada voolutarvet.

Texas Instruments oli jälle teed ja nad olid esimene ettevõte käivitada MOS seadme turule 1966. Nende esimene seade oli binaarne decimal Converter, kuid paljud teised järgneb vahetult pärast seda.

 

Edasist integratsiooni tasandit

Nagu MOS tehnoloogia oli suures osas vallutanud paremaid probleem, kuidas näha avatud palju kõrgem integratsiooni arengu.

Mikrolülituse topoloogia arengu edusamme, oli väga kiire. Vaid aasta pärast Texas alustas oma esimene seade Fairchild asus juhtima tõttu seade on üle tuhande transistorid. Kiip oli 256 bit RAM ja see oli esimene suur vallutamine magnetilise Ferriitmälu, mida kasutati arvutites praegu ülekaal.

Kuigi see oli pooljuhttehnoloogia verstapost seade ei edukaks äritegevuseks. Kiip oli umbes kaks korda kallim kui traditsiooniline Ferriitmälu ja ta ei müünud. Aga see näitas, kuidas pooljuhtide tehnoloogia oli arenguga. Ainult siis, kui alustati 1 kbit Oinad algas pooljuhtseadmete näidata ära.

 

Kui 1970ndatel sai edenes MOS tehnoloogia ICS domineeriv vorm. Kuigi lineaarne ICs olid üha populaarsemaks ja kiibid nagu kuulus 741 operatiiv võimendi sisse, see oli MOS tehnoloogia, mis domineerib turul. Integratsiooni taset jätkuvalt kasvanud ja uute ideede alustas IC disainerid mõtetes