Kodu > Uudised > Sisu
Viis usaldusväärse ringkonnakohtu tarnija tunnusjoont
Jun 29, 2018

Kohandatud elektroonilise toote allika valimine võib olla kriitilise hankimise kord. Ketid on vaid nõrgimad, nii et turukõlbliku toote loomiseks kokku pandud elektroonikakomponendid peavad ühilduma jõulise lahendusega. Erinevates ettevõtetes valmistatud tükkide komplekti paigaldamine tugevasse lõpp-komplekti vajab iga komponendi kõrge usaldusväärsust. Kuid paindliku ringtööstuse usaldusväärse tarnija valimist võib olla raske leevendada mitmel põhjusel:

· Investeerimisvahendid. PCB on spetsiaalselt projekteeritud ja ehitatud konkreetse osa numbri jaoks. Sellisena on projekteerimise, paneelide ja tööriistade jaoks vajalik esiosa maksumus ja seadistustasu. Trükkplaadimissööda tootja hankimine nõuab toote määratlemiseks investeeringuid nii tööriistade kui ka inseneriaegade jooksul. Tarnijate vahetamine nõuab lisaks uuele seadistustasule ka aega, mis on vajalik teise tarnija kvalifitseerimiseks ja tootmiseks.

· Kõrge töökindlusega toodetel on ka ulatuslikud kvalifitseerimismenetlused. PCB kvalifitseeritud tarnija võib mõnikord kuluda kuude ja mitme tooteartikliteta järjestamiseks. OEM-id võivad programmi alguses kvalifitseerida kaks tarnijat, kuid täiendavate tarnijate kvalifitseerimine hilisemal ajal võib olla kulukas ja aeganõudev.

· Unikaalsed kujundused. Materjale, kujundusi ja protsesse saab unikaalse lahenduse loomiseks kombineerida mitmel erineval moel. Neid lahendusi saab sageli täita teatud arvul sarnaste võimetega valmistajatega. Võimalus vahetada pärast disainilahenduse kvalifitseerimist on tavaliselt piiratud ja hõlmab riski.

Kuna strateegia õige paindliku ahelaga tarnija leidmiseks katsetamise ja vea abil on halb valik, siis millised on head tarnija valiku valikukriteeriumid? Kuidas tagada, et antud paindlik kontuuride valmistaja saaks kvaliteetset toodet usaldusväärselt tarnida? Kuigi tehniliste nõuete kontrollimine on kindlasti tähtis, peab igal usaldusväärsel tarnijal olema viis täiendavat tunnust:

1.Finantsstabiilsus: kasumlikkus ei tähenda seda, et ettevõte oleks garanteeritud olema hea tarnija, kuid muret tekitanud peaks olema nõrk finantspoliitiline ettevõte. Ebasoodsas olukorras oleval ettevõttel on suur tõenäosus väljaostamiseks, ümberkorraldamiseks või karmide kulude vähendamise meetmeteks; kõik see võib olla kliendile probleem. Rahaliselt usaldusväärne ettevõte teeb kapitalinvesteeringuid, et säilitada ja parandada oma võimet pakkuda kvaliteetset toodet õigeaegselt ja konkurentsivõimelise hinnaga. Trükiplaatide maailm on tunnistatud kapitalimahukaks tööstuseks koos pildistamise, plaadistamise, söövimise, optiliste kontrollimiste ja montaaži abil, mis on tehtud automatiseeritud ja kallite seadmetega.

2. Tehniline pädevus: PCB tarnija pakutav disaini- ja rakenduste tugi loob hindamatu partneri uute toodete käivitamiseks või olemasolevate disainilahenduste tõrkeotsinguks. Selline klienditoe tase pärineb tavaliselt rakenduste inseneritöötajatelt. Ideaaljuhul on neil inseneridel tugevaid tehnilisi teadmisi paindlikul ringkonnakohtu valmistamisel ja aastatepikkusel kogemusel, mis toetab rakendusi erinevates turgudel.

3.Karakteristik: mõned ringkonnakohtu valmistamise rajatised on suurepärased kiirelt omakorda prototüüpides, kuid pole võimelised suuremahuliste tootmist käitlema. Muude rajatiste jaoks on ressursid suurte tootmismahtude jaoks, kuid võitlus kokkupressitud ajaperioodil ehitatud prototüüpide pakkumisel. Ideaalne tarnija suudab hakkama mõlemaid: pakkuma kiiret pööret uutele disainilahendustele ja prototüüpidele ning suutma kiirelt kiirendada kõrgemat tootmist.

4.Sertifitseerimine: igale tootmisüksusele peavad olema usaldusväärsed kvaliteedijuhtimise ja planeerimise süsteemid, et järjekindlalt rahuldada klientide nõudmisi. ISO 9001, UL, SGS on mõned PCB kvaliteedijuhtimissüsteemidega seotud ühised üldised ja tööstussertifikaadid. Sertifitseerimine nõuab tavaliselt juhtimissüsteemi vastavust nõuetele, mida peetakse "ideaalseks" tööstusharuks. Sõltumatud, akrediteeritud audiitorid kontrollivad vastavust. Nende sertifikaatide saamine tähendab tavaliselt, et ringkonnakohtu valmistaja omab usaldusväärset juhtimissüsteemi ja on edukalt kasutusele võtnud parimad tavad tootmises ja disainitoodetes.

5.Responsiveness: Me elame elektroonilises maailmas, mis konkureerib kiirelt. Kliendikeskkonna tase peaks iga organisatsiooni väiteid toetama tõendusmaterjaliga reageerimisvõime kohta. See algab esialgse kontaktiga valmistajaga. Kui kiiresti nad vastavad üldistele päringutele ja pakkumistele? Kui hästi nad teavitavad kliente projekti staatusest? Ettevõte peaks suutma pakkuda olemasolevatele klientidele mitmeid usaldusväärseid viiteid.

Ma ei väida, et ükski neist omadustest ei taga, et tarnija käivitab uue osa numbri ilma õppimiskõvera läbimata. PCB on spetsiaalselt projekteeritud osa ja tarnija registreerub lepingute insenerina. Olen tihti mõelnud, et vooluahela töötleja on analoogne käsitöölisega, kellel on puidutöö äri, kus on poes täis saed, hööveldused, lihvmasinad, marsruuterid, rihmad ja seinakellad. Nende tööriistade tõttu saab õige inimene peaaegu kõike ehitada. Lauad, toolid, voodilinad või kapid. Tõeline väljakutse on leida kauplus, millel on sobiv oskus, et mõista, mida on vaja, ja seejärel kasutada lahendusi loomisel tööriistu.