Kodu > Uudised > Sisu
Põhja-Ameerika PCB äri nõrgendab, kuid Book-to-Bill suhtarv jääb positiivseks
Jul 08, 2017

BANNOCKBURN, Ill., USA, 29. juuni 2017 - IPC - Association of Electronics Industries teatas täna oma 2017. aasta mai 2017. aasta järeldustest oma igakuise Põhja-Ameerika trükkplaatide (PCB) statistikaprogrammi kohta. PCB müük ja tellimused olid mõlemad maha võrreldes eelmise aastaga. Nõrgemate tellimuste tõttu muutus PCB-le arve suhe tagasi, kuid jäi positiivseks 1,05-ga.

Põhja-Ameerika PCB saadetiste kogumaht 2017. aasta mais vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes 3,1 protsenti. Sel aastal on saadetised 4,3 protsenti väiksemad kui eelmise aasta samal perioodil. Võrreldes eelmise kuuga võib mais saadetistega väheneda 26,7 protsenti.

Möödunud aasta mais vähenes pcb broneerimine 7,3 protsenti, tõustes aasta tagant järjest kasv tagasi negatiivsele territooriumile 1,3 protsendi võrra vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Mais broneerimine oli eelmise kuuga võrreldes 33,6 protsenti väiksem.

"Aastaks oli Põhja-Ameerika PCB tööstuse aeglane kuu, kuna nii müük kui tellimused olid eelmise aasta tasemest madalamad," ütles IPC turundusuuringute direktor Sharon Starr. "Kuigi nõrgad tellimused tõstsid raamatupidamisarvestuse suhtarvu alla aprilli 20-kuu pikkust, on hea uudis see, et see suhe jääb neljandale järjestikusele kuule üle pariteedi (1,00), mis on positiivne näitaja müügi tugevdamiseks teises pool aastat, "lisas ta.

Üksikasjalikud andmed on kättesaadavad

Järgmise nädala järgmistel nädalatel on IPC Põhja-Ameerika PCB turuaruande järgmine väljaanne, mis sisaldab üksikasjalikke mai andmete andmeid STC-i PCB statistikaprogrammilt. Kuuaruandes esitatakse üksikasjalikud järeldused jäikade PCB-de ja paindliku mügi ja tellimuste kohta, sealhulgas eraldi jäigad ja paindlikud raamatupidamisarvestus suhted, kasvu suundumused ettevõtte suuruse astmete järgi, nõudlus prototüüpide järele ja muud õigeaegsed andmed. See aruanne on STK-i PCB statistikaprogrammi praegustele osalejatele tasuta ja teiste tellimine. Lisateavet selle aruande kohta leiate aadressilt www.ipc.org/market-research-reports.

Andmete tõlgendamine

Raamatute ja arvelduste suhtarvud arvutatakse, jagades viimase kolme kuu jooksul broneeritud tellimuste väärtuse STK küsitluse valimi ettevõtete poolt sama perioodi jooksul tasutud müügi väärtuse võrra. Suhe üle 1,00 näitab, et praegune nõudlus ületab pakkumist, mis on müügikasvu positiivne näitaja järgmise kolme kuni kuue kuu jooksul. Suhe väiksem kui 1,00 näitab vastupidist.

Aasta-ja aasta-aastane kasvumäär annab kõige olulisema ülevaate tööstuse kasvust. Kuude ja kuu võrdlused tuleks teha ettevaatlikult, kuna need kajastavad hooajalisi mõjusid ja lühiajalist volatiilsust. Kuna broneeringud kipuvad olema volatiilsemad kui saadetised, ei pruugi raamatute ja arvete suhtarvude muutused kuude kaupa olla olulised, välja arvatud juhul, kui ilmneb kolme järjestikuse kuu trend. Samuti on oluline arvestada nii broneeringute kui ka saadetiste muudatustega, et mõista, mis muudab raamatu ja võla suhet.

IPC igakuine PCB tööstusstatistika põhineb andmetel, mida pakuvad nii jäigad PCB esindajad kui ka USA ja Kanada müüvad paindlikud ahelatehased. IPC avaldab trükkplaatide raamatute ja arvete suhte iga kuu lõpus. Käesoleva kuu statistika on tavaliselt saadaval järgmise kuu viimasel nädalal.